Dr Lorein Cordain

Paleodieta (dieta jaskiniowca) - jadłospis

Dieta paleo jest coraz szerzej rozpowszechniona, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Do jej popularyzacji przyczyniają się hollywoodzkie gwiazdy i celebryci, którzy chętnie stosują dietę paleolityczną, aby schudnąć, mieć dobrą kondycję fizyczną oraz godną pozazdroszczenia figurę.

Istnieje wiele znanych gwiazd muzyki i filmu, które zastosowały i nadal stosują dietę paleolityczną. Są one znakomitym przykładem tego, że przerzucając się na ten styl odżywiania się, można osiągnąć pożądane rezultaty w postaci nienagannej sylwetki. Jednocześnie, gwiazdy stosujące dietę paleo wprost tryskają energią do życia.

Dietę paleo, bądź też różne jej wariacje, stosują:

  • Megan FoxMegan Fox – 25-letnia seksbomba, znana z takich filmów jak „Transformers” czy „zabójcze ciało” swoją idealną figurę zawdzięcza diecie paleo i aktywności fizycznej, która jest niezbędna w przypadku tego programu żywienia. Aktorka dzięki zastosowaniu diety paleolitycznej straciła zbędne kilogramy i ukształtowała swoje ciało. Dietę stosuje nieprzerwanie, po dziś dzień, nie rezygnując ze swoich ulubionych dań, raz na jakiś czas.


  • Demi MooreDemi Moore – symbol seksu lat 90-tych, amerykańska gwiazda filmowa, która obecnie ma niemalże 50-lat. Jej figura pozostaje wciąż tak samo piękna, jak 20 czy 30 lat temu. Sylwetki może jej śmiało pozazdrościć nie jedna dwudziestoparolatka. Uzyskała ją dzięki stosowanej regularnie diecie paleo i ćwiczeniom fizycznym na świeżym powietrzu.  • Uma ThurmanUma Thurman – piękna kobieta i utalentowana aktorka. Przekroczyła już 40-stkę, ale jej ciało przeczy prawom natury. Dzięki diecie paleo pozostaje wysportowana i może śmiało paradować w bikini po plaży.
  • Mel GibsonMel Gibson - jak widać, nie tylko panie stosują modną dietę jaskiniowców. Również panowie chcący pozbyć się tłuszczyku sięgają po dietę paleo. 55 letni aktor oficjalnie zaprzecza stosowaniu diety, ale jego sposób odżywiania jest praktycznie taki sam, jak zasady diety paleolitycznej.