Megan Fox

Dr Lorein Cordain - twórca diety paleo

Dr Lorein Cordain

Twórcą najmodniejszej w ostatnim czasie diety, diety paleo, czy też jak kto woli, diety jaskiniowców, jest dr Loren Cordain, który wydał publikację książkową pod tytułem „Dieta paleo”. Jest on specjalistą w dziedzinie badań sposobów i nawyków żywieniowych praprzodków człowieka współczesnego. Wie on więc doskonale, jaką dietę stosowali jaskiniowcy i jaki miała ona wpływ na ich zdrowie.

Dr Loren Cordain jest profesorem Colorado State University i jednocześnie członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia do spraw Żywieniowych, Amerykańskiego Stowarzyszenia Kardiologicznego oraz Amerykańskiego Instytutu Żywienia. W chwili obecnej Dr Cordain jest jedną z największych postaci nauki w dziedzinie badania diety praprzodka człowieka. W wielu kręgach jest uważany za największego w skali świata eksperta w dziedzinie diety paleo.

Jest on zdania, że dzisiejsze problemy zdrowotne, z jakimi stykają się ludzie, wynikają bezpośrednio z naszego stylu życia i odżywiania. Rezygnujemy z takiego pożywienia, z którego nie powinniśmy rezygnować. Podobnie jest z aktywnością fizyczną. Standardowa dieta człowieka w jego opinii sieje prawdziwe spustoszenie w paleolitycznych organizmach ludzkich. Genetycznie jesteśmy przystosowani do zupełnie innego trybu odżywiania się, dlatego też współczesne mody żywieniowe wyłącznie nam szkodzą. Dieta paleo, którą promuje dr Coradain, pozwala schudną, odzyskać dobrą kondycję zdrowotną i wspaniałe samopoczucie. Wystarczy przerzucić się na tryb odżywiania znany naszym praprzodkom, czyli jaskiniowcom.

Twórca diety i samej książki „Dieta paleo” mówi, że celem jego publikacji jest zmiana sposobu odżywiania ludzi. Powinniśmy stworzyć jadłospis idealnie korespondujący z naszym materiałem genetycznym. Dieta paleo jest do tego stworzona. Pozwala na znormalizowanie wagi i poprawę stanu zdrowia.